Finał akcji „Przedszkolaki piszą bajkę”

Dziś na sali gimnastycznej MZS nr 5 odbył się finał akcji literackiej „Przedszkolaki piszą bajkę”, której efektem jest wydana książka pt. „Gdzie jest słoneczko” – napisana przez gorlickich przedszkolaków.

Przypomnijmy, że akcja „Przedszkolaki piszą bajkę” została zainicjowana przez nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Nr 5, Panią Katarzynę Trzaskoś i Panią Katarzynę Barczyk. Każde przedszkole miało za zadanie napisać i zilustrować jeden rozdział bajki. Wszystkie placówki chętnie włączyły się w akcję, czego efektem jest piękna, bogato ilustrowana publikacja.

W dzisiejszej uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci zaangażowane w powstawanie bajki, a także nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu. Dzieci wystawiły bajkę, śpiewały piosenki, a cała sala razem bawiła się podczas przedstawienia.

Pod koniec uroczystości na sali pojawił się ogromny tort, który zrobił wrażenie na wszystkich zgromadzonych i którego każdy mógł skosztować. 

Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla pogratulował wszystkim dzieciom oraz podziękował osobom zaangażowanym w powstanie bajki. Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. Poseł Barbara Bartuś, Radni Maria Ludwin, Mariola Migdar, Augustyn Mróz, Robert Ryndak, którzy również złożyli gratulacje.

Tagi

GALERIA