Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorlice zwycięskie w Mistrzostwach Samorządowych

Treść

11 czerwca br. w Gorlicach zakończyły się XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów, w których udział wzięło 16 drużyn z kraju i z zagranicy (Słowacja, Ukraina).

Po raz pierwszy gościliśmy w naszym mieście reprezentację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Krynicy-Zdrój. Po czterech dniach rywalizacji w punktacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Urzędu Miejskiego w Gorlicach - 335 pkt, II miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Gorlicach - 234 pkt, a III miejsce wywalczyło Starostwo Powiatowe w Nysie - 164 pkt.

Najwszechstronniejszą zawodniczką mistrzostw okazała się Dorota Lewandowska z Kielc - 43 pkt, wyprzedzając reprezentantki Urzędu Miejskiego w Gorlicach: Martę Puchajdę - 40 pkt i Martę Ziaję - 39 pkt. Wśród panów najwszechstronniejszym zawodnikiem został Adrian Sakowicz ze Starostwa Powiatowego w Nysie - 50 pkt, II miejsce zajął Paweł Sarek z Kielc - 41 pkt, a trzecie miejsce przypadło Jerzemu Kiedrowiczowi z Urzędu Gminy Such Las - 33 pkt.

Na sukces Miasta Gorlice zapracowała cała 26-osobowa drużyna z Burmistrzem Rafałem Kuklą, Zastępcą Burmistrza Łukaszem Bałajewiczem oraz Radnymi Rady Miasta Gorlice Alicją Nowak, Marią Ludwin i Tomaszem Chmurą na czele.

W pierwszym dniu zmagań w darcie kobiet II miejsce zajęła Marta Puchajda. Punkty dla drużyny zdobyły również Maria Ludwin i Anna Musiał, a wśród panów Jan Kaszczak. W tenisie stołowym medalistkami zostały Marta Ziaja - I miejsce, Marta Puchajda - II miejsce, a punkty dla drużyny zdobyli: Danuta Pawłowska, Sabina Machowska, Jerzy Knot, Jan Kaszczak i Marcin Rabiński. W mixtach srebrnymi medalistami zostali Marta Ziaja i Jerzy Knot, a punkty zdobyli: Ewa Wojciechowska/Tadeusz Przybycień i Marta Puchajda/Jan Kaszczak. W badmintonie nasi medaliści to: Marta Ziaja – I miejsce, Marta Puchajda – II miejsce, Jerzy Knot – III miejsce, Marta Ziaja/Jerzy Knot - III miejsce mixty, a punktowali indywidualnie: Barbara Szpyrka i Krzysztof Szadkowski oraz w mixtach Anna Musiał/Marcin Rabiński i Barbara Szpyrka-Smolińska/Krzysztof Szadkowski. W turnieju plażowej piłki siatkowej drużyna w składzie Marta Ziaja, Tomasz Chmura i Piotr Wielgus zajęła II miejsce. W strzelaniu z kbks I miejsce w kategorii mężczyzn zdobył Sebastian Puchajda, a punkty dla drużyny zdobyli Marta Ziaja, Danuta Pawłowska, Marta Puchajda, Jerzy Knot i  Tadeusz Przybycień. W ostanim dniu zawodów w pływaniu medalistami zostali Alicja Nowak – I miejsce, Teresa Wrona – II miejsce, Krzysztof Szadkowski – I miejsce, Łukasz Bałajewicz – III miejsce, a punktowali Aneta Żelazko i Rafał Kukla.