Trwają zapisy na półkolonie dla dzieci

Trwają zapisy na półkolonie dla dzieci Czwartek, 26 kwietnia 2018 Informujemy, że trwają zapisy na półkolonie organizowane w gorlickich szkołach w ramach Akcji Lato 2018!

Cudo, nie światło!

Cudo, nie światło! Poniedziałek, 21 maja 2018 Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. I. Łukasiewicza uczestniczyły, pod okiem fachowca, w warsztatach chemicznych, małymi krokami wchodząc w świat nauki.

LEMtravel czyli I Łemkowski Festiwal Podróżniczy

LEMtravel czyli I Łemkowski Festiwal Podróżniczy Środa, 16 maja 2018 W dniach 12-13 maja, w siedzibie Stowarzyszenia Ruska Bursa w Gorlicach, odbył się I Łemkowski Festiwal Podróżniczy pod nazwą LEMtravel. Była to pierwsza tego typu impreza na terenie Gorlic, a także pierwszy dwujęzyczny festiwal podróżniczy w Polsce. W wydarzeniu w imieniu Burmistrza Miasta Rafała Kukli udział wzięli: Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Aleksander Augustyn oraz jego Zastępca Jerzy Knot.

Wolne miejsca w przedszkolu!

Wolne miejsca w przedszkolu! Środa, 16 maja 2018 Zarząd Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach informuje, iż w Niepublicznym Przedszkolu TPD "Chatka Misia Uszatka” przy ul. Wyszyńskiego 21 są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, z możliwością przyjęcia również dzieci 2,5 letnich na rok szkolny 2018/2019.

Mali maratończycy

Mali maratończycy Wtorek, 15 maja 2018 Dzieci z Grupy „Wesołe Misie” i „Pracowite Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola nr 5 wzięły udział w IV edycji Maratonu Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

„Domowi Detektywi"

„Domowi Detektywi Środa, 9 maja 2018 W Miejskim Zespole Szkół Nr 6 realizowany jest Program Profilaktyczny "Domowi Detektywi".

Turniej o Puchar Burmistrza Gorlic Rafała Kukli

Turniej o Puchar Burmistrza Gorlic Rafała Kukli Poniedziałek, 7 maja 2018 Na największej hali pneumatycznej w naszym kraju Szalowa Sport Arena, w dniach 5-6 maja 2018 roku, odbył się dwudniowy turniej piłkarski w kategorii Orlik o Puchar Burmistrza Gorlic Rafała Kukli. Wydarzenie to wpisało się w obchody Dni Gorlic 2018.

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Piątek, 4 maja 2018 Od początku lat 90., 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce dzień ten ustanowiono jednocześnie Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Dziś (4.05.) w Gorlickim Centrum Kultury, odbyły się uroczyste obchody tego święta.

Upływa termin II raty opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Upływa termin II raty opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu Środa, 2 maja 2018 Przypominamy przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż z dniem 31 maja 2018 r. upływa ustawowy termin wniesienia opłaty za II ratę korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.

Dyżury doradców zawodowych w maju

Dyżury doradców zawodowych w maju Środa, 2 maja 2018 Harmonogram dyżurów doradców zawodowych w maju 2018 r. w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach (Rynek 1).