II Gorlicka Spartakiada Seniorów

II Gorlicka Spartakiada Seniorów Wtorek, 17 października 2017 W zdrowym ciele zdrowy duch! Wczoraj (17.10) na hali sportowej OSiR odbyła się II Gorlicka Spartakiada Seniorów.

Dzień Nauczyciela w Miejskim Przedszkolu nr 8

Dzień Nauczyciela w Miejskim Przedszkolu nr 8 Poniedziałek, 16 października 2017 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach, również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

Gaudeamus Igitur... w Dworze Karwacjanów

Gaudeamus Igitur... w Dworze Karwacjanów Poniedziałek, 16 października 2017 11 października br. w Dworze Karwacjanów w Gorlicach, hejnałem Gorlic "Beskidzkie Echo" oraz pieśnią "Gaude Mater Polonia" - rozpoczęła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Złotego Wieku w Gorlicach.

Miejski Dzień Edukacji Narodowej

Miejski Dzień Edukacji Narodowej Piątek, 13 października 2017 14 października w całej Polsce obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Dziś w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 odbyły się miejskie obchody tego święta.

Dzień Nauczyciela w Przedszkolu Nr 1

Dzień Nauczyciela w Przedszkolu Nr 1 Piątek, 13 października 2017 Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Gorlicach dziękowały dzisiaj wszystkim pracownikom tej placówki podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wiemy, co jemy!

Wiemy, co jemy! Piątek, 13 października 2017 Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego i Świetlicy Osiedlowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wzięły udział w konkursie pt. „Wiemy, co jemy”, w ramach projektu "ŻÓŁTY TALERZ”.

Przedszkolaki w Zoo Markecie

Przedszkolaki w Zoo Markecie Piątek, 13 października 2017 10 października grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach wybrała się na zajęcia edukacyjne do Zoo Marketu. Zajęcia te odbyły się w ramach tzw. „zielonych godzin” organizowanych przez sieć marketów Majster.

STOP 18!

STOP 18! Czwartek, 12 października 2017 Miasto Gorlice walczy ze sprzedażą alkoholu i papierosów osobom nieletnim! Przez cały październik i listopad w Gorlicach odbywać się będzie akcja edukacyjno-kontrolna, która jest elementem zainicjowanego przez Urząd Miejski w Gorlicach Programu STOP18! W tym czasie sprzedawcy mogą spodziewać się wizyty policji, strażników miejskich oraz specjalnych patroli młodzieżowych, które będą przypominać sprzedawcom o konsekwencjach sprzedaży alkoholu i nikotyny nieletnim.

Odblaskowa szkoła

Odblaskowa szkoła Czwartek, 12 października 2017 W kalendarz imprez i uroczystości szkolnych klas młodszych Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach, na stałe wpisał się projekt „Odblaskowej szkoły”, którego realizacja co roku sprawia uczniom najmłodszym wiele radości, a przy okazji uczy i przypomina zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Program profilaktyczny Domowi Detektywi

Program profilaktyczny Domowi Detektywi Poniedziałek, 9 października 2017 22 września w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbyły się warsztaty szkoleniowe przygotowujące do realizacji Programu Profilaktycznego „Domowi Detektywi - Jaś i Małgosia na tropie”. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele, którzy wyrazili chęć prowadzenia tych zajęć w swoich szkołach.