Wzrasta poziom wód w rzekach

Wzrasta poziom wód w rzekach Wtorek, 21 maja 2019 IMGW wydał ostrzeżenie o możliwości wezbrania poziomów wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Mały Mistrz 2019 - turniej gier i zabaw

Mały Mistrz 2019 - turniej gier i zabaw Wtorek, 21 maja 2019 Dziś (21.05) na hali sportowej OSiR w Gorlicach, odbył się turniej gier i zabaw „Mały Mistrz” w którym swoją sprawność fizyczną sprawdziły gorlickie przedszkolaki.

Piknik dla Tosi i Piotrka, czyli wyjątkowy Dzień Dziecka w Gorlicach!

Piknik dla Tosi i Piotrka, czyli wyjątkowy Dzień Dziecka w Gorlicach! Wtorek, 21 maja 2019 Koncerty, mecz charytatywny, pokaz samochodów terenowych – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają nas w sobotę, 1 czerwca! Na ten wyjątkowy Dzień Dziecka zapraszamy w imieniu Tosi Haluch i Piotrka Koszyka, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie dzielnych dzieciaków!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców!

Dofinansowanie z budżetu miasta na wymianę pieców! Wtorek, 21 maja 2019 27 maja rozpoczyna się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic.

Uwaga na intensywne opady!

Uwaga na intensywne opady! Wtorek, 21 maja 2019 Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe burze z porywami wiatru do 60 km/h Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj (21.05.2019) do godz. 23.00.

Przerwa w dostawie wody!

Przerwa w dostawie wody! Wtorek, 21 maja 2019 Informujemy, że w związku z remontem ulicy oraz przebudową sieci podziemnych nastąpi przepięcie wykonanego wodociągu w ulicy Niepodległości. W dniu 23.05.2019 r. od godz. 8:00 do ok. godz. 13:00, na okres wykonania tych prac, nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców przy ul. Niepodległości i Jagiełły (na odcinku od ZSzZ do ul. Stawiska).

Gorlice wierszem pisane

Gorlice wierszem pisane Poniedziałek, 20 maja 2019 16 maja w Miejskim Przedszkolu nr 5 można było wysłuchać pięknych, przygotowanych przez dzieci i ich rodziców, wierszy o naszej małej ojczyźnie – Gorlicach.

Przerwa w dostawie ciepłej wody!

Przerwa w dostawie ciepłej wody! Poniedziałek, 20 maja 2019 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że w związku z wystąpieniem awarii ciepłowniczej, nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej, dla odbiorców w obrębie Rynku w dniu 21.05.2019 r. w godz. od 8:00 do 16:00.

Strzelanie z kbks w ramach GWS

Strzelanie z kbks w ramach GWS Poniedziałek, 20 maja 2019 Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach strzeleckich z kbks w ramach VIII Gorlickiego Wieloboju Sportowego, które odbędą się w 27 maja o godz. 16.00 na strzelnicy LOK przy ul. Brzozowej w Gorlicach.

EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie

EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie Poniedziałek, 20 maja 2019 Do 31 maja trwa nabór wniosków do projektu „Eko-Młodzi badacze na Sądecczyźnie”. Szkoły z terenu powiatu gorlickiego mogą uzyskać wsparcie na doposażenia placówki w walizkę ekobadacza, bezpłatny udział dzieci w warsztatach ekologicznych oraz możliwość udziału w EKO-evencie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego Poniedziałek, 20 maja 2019 W niedzielę, 26 maja będziemy wybierać 52 posłów do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym głosowaniu. Pokażmy, że Małopolanie są aktywnymi obywatelami.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin Poniedziałek, 20 maja 2019 Tradycyjnie już w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. w naszym mieście organizowane będą masowe imprezy rekreacyjno – sportowe w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i jubileuszowego XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Uroczystość przy Pomniku Pamięci Słoweńskich Żołnierzy

Uroczystość przy Pomniku Pamięci Słoweńskich Żołnierzy Poniedziałek, 20 maja 2019 Ambasador Republiki Słowenii Božena Forštnarič Boroje oraz Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla serdecznie zapraszają na uroczystość złożenia wieńców przy Pomniku Pamięci Słoweńskich Żołnierzy 1914 – 1918, która odbędzie się 23 maja na Cmentarzu Wojennym nr 91 w Gorlicach o godz. 10.30.

Wesołe miasteczko na terenach OSiR

Wesołe miasteczko na terenach OSiR Sobota, 18 maja 2019 W ten weekend gości w Gorlicach wesołe miasteczko - Luna Park z Czech. Ulokowane przy obiektach OSiR dostarczy rozrywki i tym najmłodszym, i tym starszym. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z atrakcji jakie przygotowała dla nas czeska ekipa.

Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim

Kolejne 5 milionów złotych na wymianę urządzeń grzewczych w powiecie gorlickim Piątek, 17 maja 2019 Projekt „Ograniczenie niskiej emisji poprzez zastosowanie urządzeń grzewczych na paliwa gazowe i biomasę” uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 5 milionów złotych. Pieniądze trafią do 10 gmin członkowskich klastra energii „Biała – Ropa", do którego należą także Gorlice.